Senaste nytt

Lära känna dag/testa padel


Den 3/10 kommer hela åk. 7 ha en aktivitetsdag. Vi kommer att göra olika aktiviteter med fokus på att lära känna varandra och träna samarbete. Stora delar av dagen är vi utomhus och vi kommer att promenera en del. Vi kommer också att få testa att spela padel i den nya hallen här i Skurup. Vi samlas klockan 8.20 (kom gärna innan från kl. 8.00) i Restaurang Rutger för en gemensam frukost. Efter vi ätit frukost packar man sin egen lunch i egen medhavd matlåda.
Medtag: Vattenflaska, matlåda, bestick, träningskläder och inomhusskor (till padel). Kom gärna ombytt i idrottskläder, tänk på att vara klädd för vädret och att ha ryggsäck samt bekväma skor när du kommer till skolan denna dag.

 

Vi ses! AL 7

 

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.