Senaste nytt

Julfest på Gummifabriken

Efter förra veckans lyckade luciafest avslutar vi detta fantastiska verksamhetsår med en hejdundrans julfest här på Gummifabriken. På torsdag den 21 december kl. 15-21 kommer vi att få besök av tomten som överraskar med julsånger och delar ut julklappar till dem som så önskar. Vi kommer ha julpyssel med tävling i att bygga det snyggaste pepparkakshuset, rimstugan är öppen pysselverkstan likaså. Ta på tomtemössan, kom till Gummifabriken och dansa kring granen!

Ordinarie åldersgränser och tider.

Drogfritt och gratis såklart!

GOD JUL, GOTT NYTT ÅR och välkomna tillbaks till ett nytt spännande och innehållsrikt år 2018.

Gummifabriken och Fritidsgårdarna är öppna som vanligt under jul och nyår med undantag för 25/12, 26/12 samt 1/1 då verksamheterna är stängda.

Julfest 2017

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.