Senaste nytt

Skol SM 2017

 

Info till killar som är uttagna att spela skol SM.

På fredag 13/10 åker vi till Ystad för att spela skol SM. Samling sker kl. 8.00 i restaurang Rutger för frukost och genomgång. Kom ombytt i FAM overaller. Vi kommer att åka tåg till Ystad och där ska vi spela 2 matcher på Sandskogens IP kl. 11.00 och 13.00. Så räkna med att dagen blir längre och att du löser din hemfärd från Skurup själv när vi är tillbaka med tåget. Vi ska möta Västervångskolan och Kunskapsskolan. Skolan står för lunch och frukt men behöver du ett extra mellanmål så packa ner det i din väska. Glöm inte benskydd och vattenflaska. Kontakta fotbollstränarna om du har frågor.

 

Info till tjejer som är uttagna att spela skol SM.

På måndag 16/10 spelar vi skol SM på Skurups IP. Samling sker kl. 8.00 i restaurang Rutger för frukost och genomgång. Kom ombytt i FAM overaller. Vi spelar 1 match kl. 10.00 mot Norreportskolan. Glöm inte att packa ner benskydd och vattenflaska. Kontakta fotbollstränarna om du har frågor.

 

Ni som inte spelar kom gärna och heja med era klasser!

 

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.