Senaste nytt

Gummifabriken

Jump Trampoline Park i Malmö
Malmös nya trampolinpark! – en ny häftig upplevelse på nära 3000 kvm! Vare sig du är nybörjare eller proffs, liten eller stor, har du möjlighet att ta del av spännande utmaningar i en social, lärorik och aktiv miljö. Vi samlas på Gummifabriken för gemensam färd till trampolinparken. Gummifabriken bjuder på resa och entré. Medgivandeblankett från målsman krävs, hämtas på Gummifabriken och lämnas senast fredagen 7/4. OBS! Begränsat antal platser!
Ålder: 13-20 år
Tid: Måndag 10/4 kl. 10.00-14.00 (samling på Gummifabriken kl. 10.00)
Plats: Jump Trampoline Park i Malmö
Övrigt: Föranmälan krävs!

Bio på Biorama
Vi promenerar gemensamt från Gummifabriken ner till kommunens lokala biograf Biorama som vi kvällen till ära har alldeles för oss själva! Utifrån era önskemål visar vi sen er favoritfilm. Medtag godis, snacks eller annat efter eget önskemål. OBS! Denna aktivitet arrangeras av Gummifabriken i samverkan med Biorama men ingår inte i Bioramas ordinarie utbud.
Ålder: 11-20 år
Tid: Tisdag 11/4 kl. 17.00-19.00
Plats: Biorama
Övrigt: Ingen föranmälan!

Ystad badhus
Favorit i repris enligt era önskemål! Vi samlas på Gummifabriken för gemensam resa till Ystad. Gummifabriken bjuder på resa och entré till badhuset. Ta med badkläder och handduk samt gärna egen fika! Medgivandeblankett från målsman krävs, hämtas på Gummifabriken och lämnas senast fredagen 7/4. OBS! Begränsat antal platser! Simkunnighet krävs!
Ålder: 13-20 år
Tid: Onsdag 12/4 kl. 09.00-14.00 (samling på Gummifabriken kl. 09.00)
Plats: Ystad badhus
Övrigt: Föranmälan krävs!

Kulinarisk afton
Gummifabriken bjuder in till knytkalas där ni själva tar med er favoritmat och bidrar till Skurups grymmaste buffé. I samråd med personalen och utifrån vissa födorestriktioner skapar vi en härlig blandning av smaker från hela världen. Under kvällen bjuds vi på en mäktig livekonsert med djembetrummor samt en tillhörande workshop för dig som vill testa på själv. Kom hit och njut!
Ålder: 11-20 år (11-12 år 15.00-19.00)
Tid: Torsdag 13/4 kl. 17.00-19.00
Plats: Gummifabriken
Övrigt: Ingen föranmälan!

Fritidsgården i Rydsgård

Radiostyrda bilar
Testa på att köra radisostyrda bilar på bana. Du är välkommen till Fritidsgården i Rydsgård där vi har byggt upp den grymmaste banan med de grymmaste bilarna.
Ålder: 11-20 år
Tid: Tisdag 11/4 kl. 17.30-21.00
Plats: Fritidsgården i Rydsgård
Övrigt: Ingen föranmälan!

Påskpyssel
Låt fantasin och kreativiteten flöda, kom till oss, pyssla och gör något trevligt inför påsken.
Ålder: 11-20 år
Tid: Torsdag 13/4 kl. 17.30-21.00
Plats: Fritidsgården i Rydsgård
Övrigt: Ingen föranmälan!

Fritidsgården i Skivarp

Påskbak och äggrullning
Vi bakar påskkakor och korar årets äggdrottning. Dekorera ditt ägg och delta i tävlingen som går av stapeln från Skivarps högsta backe!
Ålder: 13-20 år
Tid: Tisdag 11/4 kl. 18.30-21.30
Plats: Fritidsgården i Skivarp
Övrigt: Ingen föranmälan!

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.